Problémy s hlučností na Freedom Party 2006 / podzim.
Měření hlučnosti Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje - územní pracoviště Vsetín.

21.dubna 2006 bylo vydáno nařízení vlády 148/2006 upravující zákonč.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů a to ve Sbírce zákonů / částka 58.
To, že se snížily hranice povolených hlukových limitů podle nařízení orgánů EU, není pro pořadatele venkovních akcí možná až takový problém. Horší je to, že již není umožněno žádnému orgánu státní správy nebo samosprávy umožnit vyjímku z toho zákona. To už však s nařízeními EU nemá nic společného a ve státech EU to nemá obdoby. I podle slov mnoha zaměstnanců hygienických stanic je toto "opomenutí" nesmyslné. Znamenalo by to zrušení naprosté většiny akcí konaných mimo haly - festivaly, letní kina, městské slavnosti ap. Ani městské či obecní úřady totiž nemohou svou vyhláškou omezit platnost zákona z důvodu jeho vyšší právní síly.
Stačí jediné oznámení nespokojeného důchodce, či nervově labilní osoby a hygienici jsou povinni provést měření hlučnosti. Po desáté hodině večer je prostě padla. Limit 35 dB ( hluk bežného hovor dvou osob ) nemá šanci splnit žádný pořadatel venkovní akce, pokud ji nebude konat ve skrytu hlubokých hvozdů.
 
Stejný problém postihl i náš sraz. Tedy jedna rodina - jeden rodinný dům. Notoričtí stěžovatelé na vše, co se děje v Campingu Rožnov či blízkém okolí.
Přestože jsme upozorňovali během srazů konaných v Campingu, aby zbytečným tůrováním motocyklů a "střílením" z výfuků nedocházelo ke zbytečnému dráždění notorických nevraživců, nedočkali jsme se náležité odezvy z řad některých "rádoby" bikerů. Což nenechalo stěžovatele chladnými a nastálé změny zákonů bleskurychle využili. Předchozí stížnosti se vcelku dařilo zvládat. Po změně výše zmíněných zákonů však začíná být hůř a dokud se naši politici neumoudří a nedosáhnou doplnění chybějícího paragrafu do zákona, bude problémů přibývat. Z internetové diskuze vím o několikadesetitisícové pokutě Trutnovskému festivalu.
V pátek 22.září 2006 tak na základě stížnosti "starých dobrých známých" přijeli hygienici změřit hlučnost po desáté hodině večer k domu sousedícím s Campingem. Měření dopadlo pro stěžovatele pochopitelně úspěšně. Nic jiného se nedalo ani čekat. Uvidíme co bude dál. Orgány samosprávy mají 12 měsíců na správní řizení a my zatím čekáme, čím nás nadělí.
A vás prosíme o jediné. Líbí se vám v Campingu Rožnov ? Chovejte se ohleduplně k občanům Rožnova. Ne třeba jako blbeček, který o sobě tvrdil, že je zaměstnancem hygienické stanice ze Zlína a i přes opakované upozorňování machroval před holkama a práskal z výfuků kolem páteční půlnoci. Asi už nemá, čím jiným by mohl ohromovat -náctileté kočky :-)))
 
Kopie protokolů, které jsme obdrželi jsou zde :
 

Úvodní stránka